Możesz pomóc spełnić marzenia dzieci.
 
W Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Marzenia
znajdują się 2 z 9 w Polsce Lokomatów
- napędzanych ortez chodu.
 
Współpraca z Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży Marzenia, specjalizującym się w terapi dzieci i młodzieży
z ogólnie pojętymi problemami sfery ruchowej.
 
Za pośrednictwem naszej strony
w łatwy sposób przekażesz środki
na pomoc dla dzieci.
 

Piknik w SP 2

Nauczyciele i Uczniowie zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi pamiętali o naszych podopiecznych podczas organizacji swojego pikniku. Nie zabrakło tradycyjnego już zbierania nakrętek na rzecz dzieci z niepełnosprawnością ruchową. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Poniżej relacja z imprezy, którą otrzymaliśmy z SP2.

Piknik w strugach deszczu, niemożliwy?

Sobotni Piknik rodzinny przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi rozpoczął się w strugach deszczu. Z początku wydawało się, że nie uda się go uratować. Na szczęście, dzięki ludziom, którzy nie poddają się przeciwnościom i chcą pomagać, tak się nie stało.

Część oficjalną przeniesiono do sali gimnastycznej. Tu uczniowie klasy IIb i dziewczęta z klasy Vb zaprezentowali część artystyczną przygotowaną z myślą o leśnikach w ramach obchodów, już po raz czternasty, Dnia Leśnika w szkole. Dzieci, choć nieco zestresowane zmianą miejsca, włożyły wiele serca w wykonanie swoich utworów. Następnie nagrodzono laureatów konkursu literackiego i plastycznego przygotowanego i przeprowadzonego przez p. Barbarę Girtler i Annę Budzińską. Nagrody wręczali: p. Stefan Piech, dyrektor SP2 w Gołdapi, p. Agnieszka Iwanowska, kierownik Wydziału ds. Organizacyjnych i p. Tomasz Waraksa, zastępca nadleśniczego.

Po części oficjalnej uczestnicy pikniku mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji. Na scenie wystąpili uczniowie SP2 w Gołdapi, prezentując swoje talenty, sprzęt grający udostępniła i dobrym słowem wspierała wykonawców p. Barbara Nierwińska. Na maluchy czekał kartonowy plac budowy, który przygotowała p. Helena Galińska, a pieczę nad „budowniczymi” sprawowała p. Beata Kaczmar. Powodzeniem cieszyło się stoisko, na którym można było oddać plastikowe nakrętki na rzecz podopiecznych Fundacji „Pro Sanatio” i wygrać gadżety, przygotowane przez p. Helenę Galińską. Celność rzutów do puszek punktowała p. Ewa Pastuszka. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też miejsce do zabaw przygotowane na sali gimnastycznej przy pomocy harcerzy, wychowanków p. Małgorzaty Wojciechowskiej-Gutowskiej. Stoisko zbiórki baterii i elektrośmieci rozstawiła p. Alina Oleszczuk, której pomagała p. Marzanna Chomiczewska. Na podwórzu szkolnym, gdy tylko aura pozwalała, można było spróbować swoich sił w wyścigach gokartów przygotowanych przez p. Patryka Cwinarowicza. Na placu przy boisku, dzielnie na swoich posterunkach trwali: członkowie Stowarzyszenia „Szkoła pod lasem”: p. Iwona Cwinarowicz i p. Aneta Wyrostek, serwując gorące kiełbaski z grilla. Członkinie Stowarzyszenia „Żytkiejmska Struga” zarażały piknikowiczów optymizmem i serwowały im gorącą, pyszną grochówkę. Najdłuższa kolejka ustawiła się za pieczonymi na ogniu goframi ze swojskim dżemem. Panie z Grupowej Praktyki Pielęgniarek i Położnych „Puls” czuwały, aby nam ciśnienie zbyt wysoko nie podskoczyło. Swoje stoisko na pikniku zaprezentował p. Józef Giełażys z Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy. Pani Jadwiga Steć przygotowała stoisko z biżuterią. Wystawili się również pracownicy Nadleśnictwa Gołdap.

Pogoda nie dopisała, ale ci, którzy przyszli się bawić, chcieli spędzić czas inaczej, na pewno nie żałują. Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem”, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom pikniku za przybycie i wspólną zabawę.

Stowarzyszenie „Szkoła pod lasem” dziękuje:

Firmie FUH BUDZIO Dariusz Budziński i firmie Gersol Jarosław Girtler za transport i dużą dawkę siły.

Katarzynie i Piotrowi Kuśtowskim, właścicielom restauracji Matrioszka, za użyczenie ławek i stołów.

Dyrekcji i pracownikom nagłaśniającym z DK w Gołdapi za nagłośnienie.

Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi za użyczenie namiotów.

Wszystkim życzliwym ludziom za okazane serce.

Piknik rodzinny był jednym z działań w ramach realizacji zadania publicznego:

Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, artystycznych, spektakli, konkursów i wystaw.

Tu jest mój dom!

wspierany przez Burmistrza Gołdapi

9 pozycja/e

Dziękujemy Naszym Darczyńcom

Adres:

Fundacja Pro Sanatio

ul. Wczasowa 7

19-500 Gołdap

Dane kontaktowe:

Tel. 87 615 41 95

Fax. 87 615 19 62

fundacja@prosanatio.com.pl

Polub Nas na Facebook’u

fb

KRS: 0000383946 NIP: 847-160-66-28 REGON: 280612810 

All copyrights ProSanatio | 2019 / POLITYKA PRYWATNOŚCI